Akademia Teatralna w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Interpretacja wiersza [WA/A/IW] semestr letni 2022/23
WA wykład z ćwiczeniami, grupa nr 3

powiększ
plan zajęć przedmiotu
zaznaczono (na zielono) terminy
aktualnie wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Interpretacja wiersza [WA/A/IW]
Zajęcia: semestr letni 2022/23 [2022/23-L] (zakończony)
WA wykład z ćwiczeniami [WA-wcw], grupa nr 3 [pozostałe grupy]
Termin i miejsce: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 14:45 - 17:00
sala 109/110
Budynek główny Akademii Teatralnej w Warszawie jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 6
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: egzamin
Prowadzący: Olga Sawicka
Literatura:

Ewa Lipska, Marcin Świetlicki, Zbigniew Herbert, Serhij Żadan

Zakres tematów:

Umiejętność samodzielnej, osobistej analizy tekstu, Odnalezienie jak najskuteczniejszej formy przekazu założonej myśli. Odważne poszukiwanie osobistego dźwięku w utworze. Umiejętność nawiązywania kontaktu z widzem, doskonalenie warsztatu technicznego(mowa, emisja, spójność ciała z emocją), umiejętność wyciągania wniosków z pracy kolegów. Aktywny udział w zajęciach oraz samodzielna praca.

Metody dydaktyczne:

Ćwiczenia pogłębiające umiejętność samodzielnej analizy utworu, zrozumienia jej specyficznej, indywidualnej formy, otwartość na propozycje i odwaga w stawianiu sobie nowych zadań

Metody i kryteria oceniania:

umiejętność szybkiego opanowania pamięciowego tekstu; analiza tekstu; budowanie założeń interpretacji tekstu z uwzględnieniem jego specyfiki; umiejętność prowadzenia myśli oraz emocji tożsamych z budową wiersza oraz założeniami interpretacyjnymi; nawiązywanie kontaktu z widzem i partnerami; umiejętność przenoszenia wartości technicznych (oddech, głos - używanie rezonatorów, artykulacja) a także ruchu na pole interpretacji tekstu.

Egzamin w formie pokazu weryfikuje rezultat artystyczny osiągnięty podczas pracy semestralnej – sprawdza umiejętności w zakresie posługiwania się formą wiersza, umiejętności interpretacyjne w obrębie wiersza, aspekty techniczne (oddech, głos, artykulacja), umiejętność nawiązywania kontaktu z widzem i / lub partnerami.

Brana jest pod uwagę również: frekwencja; przygotowanie do zajęć; aktywność na zajęciach; kreatywność podczas pracy z kolegami; szacunek dla partnerów i umiejętność jego okazywania; umiejętność przyjmowania konstruktywnych uwag i wykorzystywanie ich we własnym rozwoju twórczym

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Teatralna w Warszawie.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.1.0-4 (2023-02-27)