Akademia Teatralna w Warszawie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Podstawy scen dialogowych prozą [WA/A/PSDP] semestr zimowy 2024/25
WA wykład z ćwiczeniami, grupa nr 2

Przejdź do planu zaznaczono terminy wyświetlanej grupy
To jest strona grupy zajęciowej. Jeśli szukasz opisu przedmiotu, zobacz stronę przedmiotu
Przedmiot: Podstawy scen dialogowych prozą [WA/A/PSDP]
Zajęcia: semestr zimowy 2024/25 [2024/25-Z] (zakończony)
WA wykład z ćwiczeniami [WA-wcw], grupa nr 2 [pozostałe grupy]
Terminy i miejsca: Podana informacja o terminie jest orientacyjna. W celu uzyskania pewnej informacji obejrzyj kalendarz roku akademickiego lub skontaktuj się z wykładowcą (nieregularności zdarzają się przede wszystkim w przypadku zajęć odbywających się rzadziej niż co tydzień).
każdy wtorek, 17:15 - 19:30
sala 109/110
Budynek główny Akademii Teatralnej w Warszawie jaki jest adres?
każdy czwartek, 14:45 - 17:00
sala 109/110
Budynek główny Akademii Teatralnej w Warszawie jaki jest adres?
Terminy najbliższych spotkań: Daty odbywania się zajęć grupy. Prezentują informacje na podstawie zdefiniowanych w USOS terminów oraz spotkań.
Kliknij w datę by zobaczyć tygodniowy plan z zaznaczonym spotkaniem.
Wszystkie zajęcia tej grupy już się odbyły - pokaż terminy wszystkich spotkań.
Data i miejsceProwadzący
Liczba osób w grupie: 7
Limit miejsc: (brak danych)
Zaliczenie: egzamin
Prowadzący: Olga Sawicka
Literatura:

Miłość na Krymie -S. Mrożek, Wujaszek Wania, Płatonow - A Czechow, Skazani - d . Smith, Maszeńka - V. Nabokow, Spaleni słońcem. - Michałkow - film

Zakres tematów:

Umiejętność analizy tekstu w oparciu o wiedzę o epoce, kulturze i społecznych uwarunkowaniach tego okresu. Ciekawe, nieoczywiste odczytywanie psychologicznych powodów rządzących postacią. Aktywne poszukiwanie rozwiązań scenicznych w oparciu o pracę z prowadzącym i partnerem. Budowanie napięć w dialogu i ukrytych emocji postaci. Otwartość na partnera i samodzielna z nim praca. Umiejętność we chodzeniu we wspólne działania grupy w obrębie scen (aktywność, wrażliwość, czujność na partnera). Umiejętność sygnalizowania i wspólnego rozwiązywania problemów wynikających z pracy nad scenami. Odwaga w próbowaniu i przekraczaniu własnych wyobrażonych granic.

Metody i kryteria oceniania:

Oceniana będzie zarówno praca w czasie semestru (samodzielna i na zajęciach), rozwój w czasie nauki i sam egzamin w równych proporcjach. Szybkie opanowanie tekstu. Współpraca z partnerem, otwartość na uwagi i umiejętność wyciągania z nich wniosków. Aktywność w podczas prób innych kolegów. Stosunek do partnerów i empatia w pracy. Umiejętność komunikowania problemów czy kłopotów podczas pracy i pozytywnego i rozwiązywania. Zaangażowanie we wspólne działania sceniczne

Uwagi:

Priorytetem jest nauczenie się słuchania partnera. Wyzbycie się egoizmu w pracy nad scenami, wykształcenie słuchu na rytm sceny (praca z różnorodnym rytmem, pulsem, pauzą). Nauka myślenia o całości, a nie o jednostkowym przebiegu własnych założeń.

Zależy mi na rozwinięciu umiejętności komunikacyjnych - umiejętności słuchania, wyrażania swoich uczuć i nazywania problemów czy wątpliwości i rozwiązywania ich w sposób twórczy i najmniej konfliktowy.

Rozwinięcie wyobraźni na nowe możliwości wyrazu artystycznego poszczególnej osoby oraz na odwadze w próbowaniu ich urzeczywistnienia.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Teatralna w Warszawie.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-5 (2025-02-26)